Вогнестійкість

Фахівцям відомо, що під час пожежі для здоров’я людини найбільшу небезпеку становлять продукти горіння (чадний газ, токсини), а не прямий вплив вогню.

Ізоляція на основі натурального деревного волокна, на відміну від інших утеплювачів, не виділяє токсичних речовин під дією високих температур.

Плити STEICO володіють значною інертністю горіння і досить довго не втрачають несучої здатності.

При високих температурних впливах, деревно-волокнисті плити горять, як і будь-яка органіка, однак плити STEICO не підтримують горіння як звичайна необроблена деревина, а під час пожежі, за рахунок обвуглювання і тління, захищають несучі конструкції будівель, збільшуючи час для екстреної евакуації.

Практика показує: якщо не виконано весь комплекс протипожежних заходів, жодна будівля не можна вважатися надійною, незалежно від використовуваних конструкційних матеріалів.

Природним антипиреном в продуктах STEICO є доданий мінерал – Бура.


Вогнестійкість типових варіантів перегородок STEICO в каркасних будинках

Зовнішня стіна – оштукатурений фасад – REI 90, NRO зовні / REI 45 зсередини:

 1. Гіпсокартон 9,5 мм.
 2. Плита OSB / 3 15 мм.
 3. Мультімембранная пароізоляція STEICO 5 або STEICO multi renova
 4. STEICO стінки двотаврових балок хв. 60 × 160 мм + теплоізоляція STEICO flex / zell / floc з хв. гр. 160 мм
 5. STEICO protect / duo / STEICO protect dry / duo dry товщиною. хв. 60 мм
 6. Штукатурна система

Покрівельний бар’єр з конструкціями STEICO пройшов випробування на ступінь поширення вогню, отримавши класифікацію BROOF (t1)

Ухил покрівлі 150 – 450 – REI 45 всередині / B (дах) (T1):

 1. Вогнетривкий гіпсокартон SINIAT 15 мм.
 2. Патчі 30 × 50 мм
 3. Мультімембранная пароізоляція STEICO або STEICO multi renova
 4. STEICO балкові або STEICO LVL двотаврові балки + Ізоляція STEICO flex / zell / floc, хв. 240 мм.
 5. Універсальна суха плита STEICO universal / STEICO universal, товщина: хв. 35 мм
 6. Контррейки, лати 30 × 50 мм.
 7. Будь-яке покрівельне покриття з класифікацією B (дах) (T1).

Наочне відео як утеплювачі реагують на відкрите полум’я:

М’яка деревно волокниста плита Steico щільністю 230 кг / м3 і товщиною 19 мм, піддаючись прямого впливу вогню з газового пальника НЕ прогорала більше 5 хвилин, тоді як “негорюча” мінеральна вата щільністю 35 кг / м3 товщиною 50 + 50мм НЕ змогла протистояти джерелу загоряння навіть 1 хвилини.

Що забезпечує вогнестійкість подрібненої деревини (основного матеріалу в МДВП), яка здавалося б повинна добре горіти?

Відповідь проста: до складу деревно-волокнистої плити включають добавку – антипірен, яка не підтримує горіння і підвищує вогнестійкість продукції.

Одним з широко застосовуваних антипиренов в продукції Steico, є бура. Бура це неорганічний мінерал класу боратів, хімічна формула: Na2B4O7 (тетраборат натрия).

Загальні особливості мінералу: Зазвичай виглядає як білий м’який кристал або просто безбарвним. У деяких випадках він зелений, жовтий і коричневий. Бура перетворюється в розсипчасті білі смуги, коли він вступає в контакт з іншими матеріалами. Інші назви: Борат натрію (borate of soda), борна сіль (borax-salt), тинкал, (tincal), тінкар (tinkar), динатрію тетраборату і натрію тетраборат. Назва мінералу походить від арабського слова baurag – білий, що раніше належала до іменування всіх білих солей, але з часом, закріпилося за одним мінералом.

Завдяки своїм унікальним властивостям, цей мінерал застосовується в харчовій промисловості, медицині, косметології, шкіргалантереї, в різноманітному виробництві товарів народного споживання.

Сполуки бору у вигляді солей застосовуэться в МДВП як:

 1. антипірен,
 2. антисептик,
 3. консервуючий засіб.

Наступний вид антипіренів в продукції Steico – добавка фосфат амонію, тип мінеральних солей елементів, фосфору й азоту. Також часто міститься в добавках харчових продуктів. Фосфат амонію входить до складу лужних сумішей порошкових вогнегасників.


Відео стендового випробування матеріалів для утеплення та ізоляції будівель (скловата, пінополістирол і деревоволокнисті плити) на стійкість до впливу відкритого полум’я: