Термінологія

terminologiya

Антипірен – Негорюча речовина, яка охороняє будівельні або оздоблювальні матеріали від займання і горіння. Популярні антипірени: бура, фосфати амонію, хлористий амоній. Екологічно безпечний і ефективний складовий компонент, природний мінерал, антипірен, застосовуваний в ізоляційних матеріалах Steico – бура.

Бура – Натрієва сіль борної кислоти, з’єднання бору і натрію (декагідрат тетрабората натрію). Антисептик і антипірен, дезінфектант і сповільнювач горіння.

Дезінфектант – Речовина, що використовується для підтримки санітарно-гігієнічних норм, що протидіє розвитку мікроорганізмів чи інших паразитів.

Сіпергісти – Речовини, що підсилюють дію основного сповільнювача.

Вологостійкість – Довготривале опір періодичному впливу вологи на матеріал.

Гідрофобність – Здатність матеріалу не змочуватися водою.

Капілярність – Здатність води до переміщення через матеріали, навіть вгору, проти сили тяжіння, через невеликі трубки або прогалини в матеріалі на мікрорівні клітин і волокон.

Капілярний бар’єр – Матеріал або повітряний простір, призначене для зупинки капілярного дії від балансової води в будівлі.

Конвекція – Перенесення тепла, викликаний рухом рідини або газу, потоками речовини. Простий приклад: вода або повітря. Приклад явища конвекції в приміщенні: коли повітря стає тепліше, воно стає легшим і піднімається вгору.

Звукоізоляція – Акустична ізоляція одного приміщення від іншого звукопоглинальними матеріалами.

Звукопоглинання – Перетворення звукової енергії в теплову (внаслідок тертя) при проходженні звуку крізь товщу матеріалу.

Вогнестійкість – Здатність матеріалу чинити опір дії вогню.

Паропроникність – Здатність матеріалу пропускати водяні пари, що містяться в повітрі, під дією різниці їх парціальних тисків на протилежних поверхнях шару матеріалу.

Підлога наливна – Безшовне монолітне покриття, що отримується шляхом нанесення розпилювачем рідкої пасти на основу підлоги в один або два шари загальною товщиною 1,5 – 4 мм.

Підлога плаваюча – Пол, відокремлений від перекриття і стін амортизирующими або ізолюючими пристроями з метою підвищення звукоізоляції суміжних приміщень. Стяжка не має жорсткого зв’язку з підставою.

Точка роси – Температура охолодження, при якій, що міститься в речовині водяна пара досягає стану насичення і конденсується в росу.

Теплова інерція – Відрізок часу, протягом якого відбувається зниження температури теплового потоку при його проходженні з зовнішньої поверхні матеріалу на внутрішню поверхню.

Теплопровідність – Здатність матеріалу передавати тепловий потік, що виникає через різницю температур на протилежних поверхнях.

Тепловіддача – Кількість тепла, що звільнився з будівлі протягом певного періоду часу, наприклад місяць або рік.

Теплоізоляція – Це елементи конструкції, що зменшують передачу тепла або заходи застосовуються при зменшенні втрат тепла.

Парціальний тиск – Тиск, який мав би газ, що входить до складу газової суміші, якщо б він один займав об’єм, рівний об’єму суміші при тій же температурі. Загальний тиск газової суміші дорівнює сумі парціального тиску. Приклад: різниця в тиску газів в приміщенні і на відкритому повітрі. Вимірюється манометром.

Паскаль – Одиниця виміру тиску повітря.

Інфільтрація – Приплив зовнішнього повітря в приміщенні, яке супроводжується рівним відтоком повітря з приміщення на вулицю.