Що таке Пасивний будинок

Пасивний будинок, це будинок, здатний поглинати, акумулювати і зберігати максимальну кількість енергії і тепла (або холоду влітку) з навколишнього середовища, без використання додаткових енергоресурсів або участі людини. Фактично ця будівля використовує енергію з навколишнього середовища, за рахунок природних фізико-хімічних процесів.

Таке будівлю максимально використовує архітектурно-планувальні рішення, що дозволяють отримувати максимум сонячної, теплової, вітрової та інших видів енергії з навколишнього природного середовища.

Наприклад відповідним розташуванням і розміром вікон, можна збільшити надходження освітленості і тепла в приміщення, утримуючи і раціонально витрачаючи накопичену енергію за допомогою ефективної термоізоляції.

Діюча Європейська класифікація будівель щодо їх рівня енергоспоживання:

Стара будівля” (будувалися до 1970-х років) – вимагають для свого опалення близько трьохсот кіловат-годин на квадратний метр в рік: 300 кВтh / (м²a).

Нова будівля” (будувалися з 1970-х до 2000 року) – 150 кВтh / (м²a).

Будинок низького споживання енергії” (з 2002 року в Європі не дозволено будівництво нижчого стандарту!) – 60 кВтh / (м²a).

Пасивний будинок” (з 2019 року в Європі не можна будувати будинки за стандартом нижче, ніж пасивний будинок) – 15 кВтh / (м²a).

Будинок нульової енергії” (будівля, архітектурно має той же стандарт, що і пасивний будинок, але інженерно оснащене так, щоб споживати виключно тільки ту енергію, яку саме і виробляє) – 0 кВтh / (м²a).

Будинок плюс енергії” (будівля, яке за допомогою встановленого на ньому інженерного обладнання: сонячних батарей, колекторів, теплових насосів, рекуператорів і т.п. виробляло б більше енергії, ніж саме споживало.

Energy Performance of Buildings Directive, (Директива енергетичних показників в будівництві), прийнята країнами Євросоюзу в грудні 2009 року, вказує на те, що після 31 грудня 2019 року в Європі дозволено будувати будинки тільки за стандартом не нижче пасивного.

Примітно те, що вдома нульовий або плюс енергії не відрізняються від пасивного стандарту архітектурою або принципами проектування та будівництва. У них збільшується тільки кількість і потужність інженерного обладнання.

Залишити відповідь