Плити МДВП

Кожному з нас хочеться створити найбільш комфортні умови для роботи, для життя, для відпочинку. Важливу роль в цьому відіграють ті матеріали, якими ми облаштовуємо нашу квартиру, офіс або дачу. Поєднання трьох компонентів – натуральність, екологічність, чистота: рідкісне і життєво необхідне, багато хто знайшов ці властивості в натуральній тепло-звукоізоляції від виробника Steico.

Виробництво деревного утеплювача підпорядковане суворим правилам чистоти і екологічності, а сам матеріал є зразком натуральності, оскільки він проводиться виключно з деревини, без використання токсичних шкідливих речовин. Він не тільки безпечний для людей і навколишнього середовища, а й перебуває з ними в природному гармонії, адже натуральне дерево – найдавніший природний матеріал, який застосовується людиною в будівництві і обробці житла.

Життя в сучасному будинку комфортне, але далеко не завжди безпечна. Рівень хімічного забруднення всередині будівель в 1,5-4 рази перевищує рівень забруднення атмосферного повітря. У звичайній квартирі присутні до 150 видів побутових хімічних випарів і антропотоксинів – продуктів життєдіяльності людини і домашніх тварин і т.д. Саме тому важливо використовувати натуральні, екологічно-чисті матеріали.

М’яка деревно-волокниста плита (МДВП) – багатофункціональний ізоляційний матеріал для житлового будівництва

Плити МДВП можуть застосовуватися в будь-яких конструкціях малоповерхових дерев’яних будинків без будь-яких обмежень в якості утеплювача або звукоізолюючого матеріалу, як при новому будівництві малоповерхових будинків, так і в якості додаткового зовнішнього утеплення стін експлуатованих будинків. Особливо ефективним є застосування плит МДВП як вітрозахисного шару зовнішніх стін дерев’яних будинків і в якості термоізоляції мансардних приміщень від сонячного перегріву.

Застосування плит МДВП в дерев’яному житловому будівництві повністю відповідає філософії «дерево до дерева», виходячи з того, що і дерев’яні будинки, і м’які деревоволокнисті плити виготовляються з натуральної деревини і є «спорідненими» по вихідним матеріалом. МДВП є таким же біологічно чистим продуктом, як і природна деревина, завдяки чому вони являють собою безпечну альтернативу в сучасному будівництві широко застосовуються плитам на основі мінеральних волокон, а також утеплителям на основі полімерних матеріалів.

МДВП також можна сміливо використовувати при будівництві будівель і обробці приміщень будь-якого призначення, включаючи і ті, що призначені спеціально для дітей. Цей матеріал можна застосовувати як в житлових будинках, так і в спорудах, де необхідно знизити рівень шуму, а також створити спеціальні акустичні умови: в ресторанах, кафе, клубах, зорових і концертних залах, лекційних аудиторіях. При цьому для кожного конкретного завдання передбачений матеріал певної товщини і щільності. Завдання ж бувають найрізноманітніші, оскільки МДВП застосовується скрізь: на стінах, підлогах, стелях, покрівлі та міжповерхового перекриттях.

Широко використовуються в будівельній практиці ізоляційні та оздоблювальні матеріали (як на мінеральній, так і на органічній основі) містять речовини, що пов’язують, часто на базі формальдегіду, що виділяють токсини як в процесі виробництва матеріалів, так і особливо в процесі їх подальшого застосування. А м’які деревоволокнисті плити МДВП виготовляються з відновлюваної природного екологічно чистого деревного сировини без використання будь-яких додаткових сполучних, так що вони вільні від названого недоліку.

Плити МДВП мають волокнисту структуру, причому природа межволоконних зв’язків в даному випадку аналогічна природі зв’язків між волокнами натуральної деревини, паперу або картону. У формуванні міцної структури з переплетених деревних волокон грають роль як хімічні сили лгавних валентностей, так і поперечні зв’язку між макромолекулярних ланцюгами целюлози. Поперечні зв’язки являють собою водневі зв’язку між гідроксильними групами, а також зв’язку, зумовлені неспецифічними ван-дер-ваальсовими і іншими силами.

М’які деревоволокнисті плити являють собою не просто ефективний теплоізоляційний матеріал для дерев’яного домобудівництва, а екологічно безпечну основу для виконання комплексної системи теплоізоляції, звукоізоляції, вітрозахисту, захисту від перегріву стін і фасадів будівель, цокольних, міжповерхових і горищних перекриттів і покрівлі. Застосування плит МДВП в житловому будівництві для зазначених цілей збільшує частку унікального природного будівельного матеріалу – деревини, орієнтованого на збереження здоров’я людини.

Особливості і властивості МДВП (м’яких деревнисто-волоконних плит)

Головна особливість плит МДВП – висока пористість, що забезпечує високі теплоізоляційні властивості. У світі застосовуються десятки технологій тільки для того, щоб штучно підвищити пористість теплоізоляційних матеріалів. Величина показника пористості вихідної природної деревини становить 60%, а м’яких деревоволокнистих плит – 85-88%.

Тому, за коефіцієнтом теплопровідності м’які деревоволокнисті плити відносяться до класу А, тобто до класу високоефективних теплоізоляційних матеріалів з сполученими відкритими порами. Значення коефіцієнта теплопровідності плит МДВП в абсолютно сухому стані становить 0.039-0.046 Вт / м * К.

Деревина як поновлюване природна сировина має масу інших позитивних фізико-механічних властивостей. Одне з них – це здатність вбирати і знову віддавати вологу. У необробленої деревини в залежності від кліматичних умов встановлюється збалансований рівень вологості. Так, при температурі 23ºС і відносній вологості повітря 50% рівноважна вологість деревини дорівнює 8-10%. Тому м’які деревоволокнисті плити «успадкували» від деревини здатність вбирати в себе вологу з приміщення в обсязі до 20% від своєї маси і потім знову її віддавати, не втрачаючи при цьому своїх теплоізоляційних властивостей. Якщо повітря в приміщенні стане дуже сухим, то ця волога повернеться назад в приміщення. Таким чином забезпечується постійно сприятливий клімат в приміщенні.

Поведінка плит МДВП в цих умовах істотно відрізняється від поведінки неорганічних утеплювачів. Наприклад, волокна мінераловатних плит і скловати не володіють здатністю вбирати і віддавати вологу. Волога повітря конденсується і стікає у вигляді води по волокнам мінерального утеплювача на конструкції будівлі, що обумовлює їх передчасний вихід з ладу.

М’які деревоволокнисті плити характеризуються досить високою тепловою інерцією. Від теплової інерції утеплювача залежить збереження тепла в будинку. Показник теплової інерції – тривалість проміжку часу, протягом якого відбувається зниження температури теплового потоку при його проходженні з зовнішньої поверхні матеріалу на внутрішню поверхню. Чим більше цей проміжок часу, тим довше нагрівається або (наприклад, після припинення подачі теплоти) остигає повітря в приміщенні.

Для порівняння: величина показника теплової інерції мінераловатних плит становить близько 6 годин, а м’яких деревоволокнистих плит – більше 10 годин.

Деревно-волокнисті плити володіють ще однією дуже цінною властивістю – високою здатністю до акумулювання теплоти і підвищеної теплостійкістю. Завдяки цій властивості забезпечується зниження температурних коливань в житлових приміщеннях при коливаннях температури зовнішнього повітря або тепловіддачі від опалювальних приладів. За цим показником м’які деревно-волокнисті плити перевершують інші теплоізоляційні матеріали. Підвищена теплостійкість плит обумовлена ​​підвищеною величиною їх питомої теплоємності. За питомої теплоємності м’які деревоволокнисті плити в 2,6 рази краще мінераловатних утеплювачів (2,3 проти 0,88 кДж / КГК) і в 1,4 рази – пінопластів (2,3 проти 1,68 кДж / КГК). Завдяки підвищеній теплостійкості плит МДВП надійно запобігає перегрів приміщень в літній період.

Деревні волокна в м’яких деревоволокнистих плитах розташовані так, що тепловий потік в конструкції спрямований не вздовж, а впоперек волокон, що обумовлює підвищену величину опору таких плит теплопередачі. Крім того, волокна деревини в плитах створюють своєрідний арматурний каркас, що забезпечує міцність утеплювача і неможливість його усадки. На відміну від волокон плит на мінеральній основі, волокна м’яких деревоволокнистих плит не схильні до деструкції, що забезпечує значну їх довговічність.

Завдяки високій пористості м’які деревоволокнисті плити відносяться до високоефективних звукопоглинальних матеріалів.

М’які деревні плити, які мають велику кількість сполучених відкритих пір, пропускають значну кількість водяної пари, майже стільки ж скільки повітря. Завдяки малій величині опору таких плит паропроніцанію вони майже завжди сухі – конденсація пара спостерігається переважно в наступному шарі, на більш холодній стороні огорожі. Значення коефіцієнта паропроникності плит МДВП досягає 0,19 мг / (мчПа), що сприяє ефективному видаленню через них побутової вологи.

Плити МДВП підвищеної щільності мають хороші вітрозахисні властивості. Загальновідомо, що теплоізоляційні властивості будь-якого утеплювача грунтуються на тому, що в його порах запобігає рух повітря всередині ізоляції.

М’які теплоізоляційні матеріали дуже добре пропускають повітря, тому його рух в порах доводиться запобігати шляхом застосування спеціальних вітрозахисних матеріалів.

Жорсткі теплоізоляційні матеріали, навпаки, мають гарний опором проніцанія повітря (тобто достатнього воздухонепроніцаемостью) і не потребують застосування спеціальних вітрозахисних матеріалів. М’які деревоволокнисті плити щільністю 240 кг / м³ і вище, виготовлені з високодисперсних волокон деревини, характеризуються настільки малою величиною коефіцієнта повітропроникності, що їх можна використовувати як ефективний засіб захисту від вітру.

Високодисперсна деревоволокнистих маса в плитах МДВП ефективно уповільнює рух повітря, а зміни відносної вологості повітря в процесі експлуатації призводять до «точки роси» з утворенням на внутрішній поверхні плит тонкої папероподібної плівки з злиплих волокон, запобігає руху потоку повітря всередину утеплювача.

Величина опору продування класичної плити з мінеральної вати щільністю близько 40 кг / м³ становить 10-11 кПас*м², а деревоволокнистих плит щільністю 260 кг / м³ – 3,5103 кПас * м². Тому плити МДВП підвищеної щільності дозволяють обійтися без застосування спеціальних вітрозахисних матеріалів.

М’які деревоволокнисті плити підходять для використання в якості основи для фактурної обробки фасадів у будівництві, в тому числі в дерев’яному житловому будівництві. Пористо-волокниста структура плит забезпечує високу адгезію до них різних оздоблювальних систем.

Існує думка: оскільки м’які деревоволокнисті плити виготовляються з натуральної деревини, схильною до гниття, то вони і самі гниють. Насправді м’які деревоволокнисті плити оберігають дерев’яні конструкції від гниття. На відміну від неорганічних утеплювачів плити МДВП вбирають вологу і віддають її зі зміною величин температурно-вологісних показників повітря, не втрачаючи при цьому своїх теплоізоляційних властивостей.

У будинку, побудованому з застосуванням м’яких деревоволокнистих плит, завжди відчувається «ефект дерев’яного будинку» – через те, що вологість плит завжди відповідає відносній вологості повітря в приміщенні, тобто плити «пристосовуються» до вологості навколишнього середовища. Завдяки цій властивості конструкції із застосуванням деревоволокнистих плит завжди залишаються сухими, що і запобігає гниттю матеріалів конструкцій. Тому, наприклад, в Австрії м’які деревоволокнисті плити широко використовують в дерев’яному житловому будівництві не тільки в якості ефективного утеплювача для створення кращого мікроклімату в житлових приміщеннях, але і в якості засобу захисту дерев’яних конструкції будинку від гниття.

Застосування плит МДВП підвищує енергоефективність будівлі, тобто дозволяє економити енергію на опалення. При цьому потрібно зазначити, що вже в найближчій перспективі на ринку житла енергоефективні будинки стануть дорожче. У 2006 році в Європі почала діяти Директива ЄС, згідно з якою власник житлового приміщення (будинку або квартири) при його продажу або здачі в оренду зобов’язаний пред’явити покупцеві довідку про фактичний рівень загальної енергоефективності житла, тобто його Енергопаспорта. При цьому останній повинен містити не тільки інформацію про споживання житлом енергії, а й перелік заходів щодо досягнення такого рівня його енергоефективності, яка не менше рівня, встановленого євростандартом.

Аналіз результатів випробувань плит МДВП дозволяє визначити такі можливі області їх застосування в будівництві:

  1. Виконання додаткового зовнішнього шару огороджувальних конструкцій з метою підвищити теплозахист експлуатованих багатоповерхових житлових будинків масових серій, а також малоповерхових будинків. Тут плити застосовуються в фасадних системах з тонкошарової штукатуркою.
  2. У малоповерхових будинках, в тому числі дерев’яних, м’які деревоволокнисті плити можна без обмежень використовувати в будь-яких конструкціях як утеплювач або звукоізоляційний матеріал. Тут розглядаються плити можна застосовувати як при будівництві нових малоповерхових будинків, так і при виконанні додаткового зовнішнього утеплення стін експлуатованих будинків. Особливо ефективним є застосування плит МДВП як вітрозахисного шару зовнішніх стін дерев’яних будинків.
  3. Вельми ефективним є застосування плит МДВП в мансардних дахах. Виконання верхнього шару утеплювача з м’яких деревоволокнистих плит запобігає утворенню бурульок на даху в період весняного танення снігу. У літню пору м’які деревоволокнисті плити захищають покрівлю та верхній поверх будинку від перегріву.
  4. Застосування м’яких деревоволокнистих плит апробовано в конструкціях будинків житлових і громадських будівель. Дані плити відповідають сучасним вимогам і нормам по теплозахисту, конструктивної надійності, а також ефективному захисту від ударного і повітряного шумів.
  5. М’які деревоволокнисті плити завдяки своїм високим звукоізоляційним і звукопоглинальним властивостям можуть стати оптимальним засобом підвищення рівня звукоізоляції, що забезпечується перегородками і дверима.

Плити МДВП – такий самий біологічно чистий продукт, як і природна деревина, тому вони являють собою екологічно безпечну альтернативу широко застосовуваним в сучасному будівництві утеплювачів. Завдяки цьому дерев’яне житлове будівництво з застосуванням МДВП – це втілення концепції екологічно чистого житлового будинку.

Залишити відповідь