Екологічність

Плити МДВП (м’яка деревно-волокниста плита) є таким самим біологічно чистим продуктом, як і природна деревина, завдяки чому вони представляють безпечну альтернативу широко застосовується в сучасному будівництві матеріалам на основі мінеральних і скловолокна і утеплителям з синтетичних полімерних з’єднань.

Процес виробництва МДВП потребує меньшої кількості енергозатрат, ніж виробництво синтетичних і мінеральних утеплювачів. Сировина для виробництва МДВП – це відновлюваний ресурс. Подібні факти підкреслюють статус екопродукту на ринку тепло-звукоізоляції для МДВП STEICO.

Застосування в технологічному процесі деревного волокна без додавання синтетичних сполучних робить МДВП екологічно безпечним в експлуатації, в тому числі і для людей, які страждають алергією.

Деревно-волокниста плита не містить визнаного канцерогеном формальдегіду та інших синтетичних добавок, тому він абсолютно безпечний для людини і навколишнього середовища.

У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно визнала формальдегідні емісії канцерогенними.

У 2005 рік корпорація IKEA прийняла рішення відмовитися від закупівлі матеріалів, що містять формальдегід, і провела кілька інформаційних акцій для своїх споживачів про його шкоду. У свою чергу, Японія заборонила ввезення плитних матеріалів, що містять формальдегідні речовини.

У 2006 році IARC – Міжнародне агентство з наукового дослідження раку (підрозділ Всесвітньої організації охорони здоров’я) опублікувало монографії з оцінки ризику виникнення ракових захворювань у людей, де підтвердило, що смоли на основі фенолформальдегіда є причиною виникнення онкологічних захворювань.

Для порівняння: Більшість утеплювачів (мінвата, скловата, полістирол) містять в своєму складі отруйні фенолформальдегідні смоли, які виділяються з виробів протягом усього терміну експлуатації. Виробництво мінеральної та скловати перебуває в «Переліку виробництв, професій і посад з особливо шкідливими умовами праці», серйозно забруднюючими навколишнє середовище.

Екологічне виробництво і кінцевий продукт контролюються міжнародними та європейськими організаціями, дивіться детальніше про сертифікацію.