Чи є альтернатива для пінопласту і мінвати?

Серед будівельних ізоляційних матеріалів і утеплювачів особливо популярні пінополістирол (пінопласт) і мінеральна вата, які мають певні будівельні стандарти і деякі відмінні характеристики, кожен в своєму асортименті, в залежності від виробника.

Незважаючи на загальноприйняті у використанні і існуючі стандарти застосування, обидва види матеріалів, мають певні недоліки. Наприклад пінопласт починає втрачати свої властивості і зруйнується вже через кілька років, під впливом ультрафіолету, а крім того, його токсичність при загорянні залишається серйозним аргументом з точки зору безпеки здоров’я і пожежної безпеки в цілому.

Під час горіння пінопластів, виділяються пари стиролу, бензолу, толуолу. Пінополістирол – вид термопластичних пінопластів, має пористу структуру, яка при контакті з органічними розчинниками, нафтопродуктами (бензин, гас, смоли і ін.), спиртовими сполуками, вступає в реакцію і навіть до повного розчинення.

Пінополістирол нестійкий до ультрафіолетового випромінювання і вивітрювання, і вимагає додаткових видів захисту, наприклад штукатуркою, навіть при внутрішньому утепленні приміщень.

Мінеральна вата включає до складу деякі небезпечні хімічні компоненти, може бути не просто сильним алергеном, але і небезпечним джерелом формальдегідів. Особливо гостро це питання спливає при будівництві житлових будинків, до яких висуваються жорсткі вимоги екологічності, теплопровідності, довговічності і собівартості.

Виходячи тільки з перерахованого вище, слід пошукати альтернативу таким загальновизнаним, але і небезпечним для застосування матеріалам. Серед багатьох мінеральних і природних альтернатив, для утеплення, і ізоляції, є гідна альтернатива, це – деревно-волокнисті ізоляційні матеріали (“утеплювачі”), які мають ряд переваг над популярним стереотипом “пінопластно-мінватної” ізоляції.

  • Деревно волокнисті плити зберігають в 1,5-2 рази більше енергії, ніж мінвата або пінопласт тієї ж товщини.
  • Деревно-волокнисті утеплювачі більш довговічні (мінімум 50-ти років гарантії від виробника).
  • Екологічно безпечні для людини і навколишнього середовища (не виділяють шкідливих речовин і алергенів, просто і швидко утилізуються, а при необхідності, служать готовим сировиною для переробки повторного використання).
  • Ефективне теплозбереження, при оптимальній паропроникності.
  • Більш широка сфера застосування матеріалів і відповідний асортимент продукції (не тільки в сферах ізоляції і утеплення, а й в якості будівельного матеріалу або несучих конструкцій (наприклад балки Steico).
  • Прості умови монтажу (без спец.средства захисту).
  • Оптимальна вартість.

Завдяки нашому сайту, ви зможете отримати детальну інформацію та придбати самі матеріали, для повноцінного утеплення та ізоляції в будівництві житлових, громадських, виробничих приміщень і споруд.

Залишити відповідь